Skoč na: obsah | navigáciu
Klávesové skratky - základné

Obchodné a dodacie podmienky

Objednávka

Vyplnením a odoslaním zákazník potvrdzuje záväznosť objednávky a zároveň súhlasí s týmito obchodnými podmienkami. Potvrdenie objednávky je realizované telefonicky alebo e-mailom po predchádzajúcom elektronickom objednaní. O prijatí objednávky ako aj o vybavení budete taktiež informovaní na Váš email uvedený pri objednávke. Pokiaľ nepríde vystavená objednávka na Váš email, tak nás prosím kontaktujte.

Tovar na sklade objednaný do 14.00 hod bude odoslaný v ten deň. Tovar objednaný neskôr bude odoslaný nasledujúci deň.

Storno objednávky

Vystavenú ako aj doručenú objednávku môžete zrušiť kedykoľvek pred jej potvrdením bez udania dôvodu. Objednávku môžete taktiež zrušiť, pokiaľ Vám nie je možné zaslať tovar v požadovanom termíne.

V prípade stornovania už potvrdenej objednávky si predávajúci vyhradzuje právo účtovať storno poplatok vo výške 20% z celkovej ceny objednávky. Pri storne objednávky nezabudnite uviesť svoje údaje (meno, priezvisko, email), ako aj číslo stornovanej objednávky. Pokiaľ sa zistia neplatné údaje v objednávke a zákazník tieto údaje po výzve neopraví, objednávka bude stornovaná. Predávajúci si vyhradzuje právo zrušiť objednávku v prípade, že tovar sa už nevyrába alebo nedodáva, pokiaľ sa výrazne zmenila cena tovaru, alebo náklady na realizáciu prípadne doručenie objednávky sú príliš vysoké. Ak nastane prípadná situácia, zákazník je okamžite kontaktovaný.

Záručná doba

Na každý tovar poskytujeme individuálnu záručnú dobu, ktorá je zobrazená v popise tovaru v e-shope a následne na dodacom liste. Minimálne je to však 24 mesiacov. Podmienky sú v súlade s platným obchodným a občianskym zákonníkom.

Reklamácia

V prípade, že bola pri zakúpení tovaru po doručení zistená závada, resp. poškodenie, tovar treba reklamovať. Hneď po prevzatí tovaru odporúčame tento prekontrolovať, či nie je mechanicky poškodený (otlčené rohy, poškriabanie, ...). Neskoršie reklamovanie takéhoto druhu nebude uznané. Pri reklamácii tovar, prosím, riadne zabalte (aby sa predišlo ďalšiemu poškodeniu) a pošlite na spätnú adresu (odporúčame posielať ako poistenú zásielku, nie dobierkou).

Reklamáciu nie je možné uznať v prípade: ak je prelepená alebo poškodená plomba ak je prelepený alebo odlepený štítok so sériovým číslom ak je tovar mechanicky alebo elektricky poškodený (prasknutie, odlomenie, rôzne deformácie, ...)

www.soi.sk/sk/Alternativne-riesenie-spotrebitelskych-sporov

Spôsob dopravy a platby

Tovar zasielame kuriérskou službou DPD, UPS, Slovenská pošta. Platiť za objednaný tovar môžete nasledovnými spôsobmi:

  • hotovosťou (možné iba pri odbere v našej predajni)
  • dobierkou

Cena dopravy vo veľkej miery závisí aj od hmotnosti tovaru. Pri našom tel. kontakte Vás presne oboznámime s cenou dopravy.

Dodacie podmienky

Váš tovar si želáme zaslať v najkratšom možnom termíne. Termín dodania závisí od druhu objednaného tovaru. Dodacie lehoty sa snažíme pravidelne sledovať a predchádzať nedorozumeniam. Približná doba dodania je vždy uvedená pri každom výrobku.

Odstúpenie od zmluvy

Kupujúci má právo odstúpiť od zmluvy do 14 pracovných dní od prevzatia tovaru. Ak sa rozhodnete v uvedenej lehote odstúpiť od zmluvy, postupujte nasledovne:

Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky, že žiadate odstúpiť od zmluvy. Zašlite na našu adresu vlastnoručne podpísanú žiadosť o odstúpenie od zmluvy, kde uvediete aj číslo účtu, na ktorý Vám budú vrátené peniaze.

Ak ste obdržali tovar, zašlite ho späť na našu adresu ako doporučený, poistený balík (nie dobierkou)za nasledovných podmienok:

  • tovar musí byť v pôvodnom nepoškodenom obale
  • tovar nesmie byť použitý
  • tovar musí byť nepoškodený
  • tovar musí byť kompletný (vrátane príslušenstva, záručného listu, návodu atď.)
  • tovar zašlite spolu s dokladom o kúpe

Pri splnení všetkých vyššie uvedených podmienok pre vrátenie tovaru Vám peniaze za tovar zašleme prevodom na Váš účet a to najneskôr do 15 pracovných dní od odstúpenia od zmluvy a vrátenia tovaru späť. V prípade nesplnenia niektorej z vyššie uvedených podmienok nebudeme žiaľ môcť akceptovať odstúpenie od spotrebiteľskej zmluvy a tovar bude vrátený na náklady odosielajúceho naspäť.

Stiahnuť formulár

Orgán dozoru

Inšpektorát SOI pre Nitriansky kraj
Staničná 9, P. O. BOX 49A, 950 50 Nitra 1
Odbor výkonu dozoru
tel. č. 037/772 02 16